Biz Kimiz?

Esetron, robotik konusunda alanında uzman ve tecrübeli ODTÜ’lü 3 mühendis tarafından kurulmuş ve “Smart Robotechnologies” sloganıyla robotik teknolojisinin günlük hayatımıza girmesi için çeşitli projeler yürütmekte olan genç bir şirkettir. Robotik teknolojiler, akıllı şehir çözümleri, medikal sistemler olmak üzere 3 temel sektörde, lider yerli malı ürün geliştirme vizyonu ile Esetron hızla büyümekte olup 8 ar-ge mühendisi 1 satış sorumlusu ile hizmet vermektedir. Açık alan park yeri bulma sorununa çözüm olan PARKTR projesi, engelli bireylerin kot farkı olan mekanlardaki ulaşımına çözüm getiren Engelsiz Erişim Projesi (EES), diş hekimliği alanında 6 farklı deney düzeneği ile hizmet veren MOD-Dental markası firmanın hayata geçirdiği aktif projelerdir. Bunun yanı sıra, mekatronik,kontrol,elektronik,yazılım alanında müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı cevaplar verebilmektedir.

Firma ODTÜ-Teknokent bünyesinde kurulmuş olup, kurulma aşamasından gelişme aşamasına kadar Teknokentin desteklerini her aşamada almıştır. Yeni fikirler yeni işler finalisti olan kurucularımız,eğitimler sırasında iş planı iş geliştirme detaylarını öğrenmiştir. Büyüme sürecinde ise TTO ofisi sayesinde patent desteği ile Engelsiz Erişim Sistemi projesi hızla yaygınlaşmaktadır. Ayrıca aldığımız mentorluk destekleri ile de sorunlarımıza çözümler bulunmuştur.

"Esetron takımı ile Engelsiz Erişim Sistemi'ni ürünleştirdik ve çeşitli mekanlara uygulamasını yaptık. Elektronik ve mekanik alanındaki tecrübelerini ve yeteneklerini kullanarak yardımcı oldukları için tüm takıma çok teşekkür ederim."

" Çorum Müzesi'ne yapmış olduğumuz Hitit Arabası Simülatörü'nde mekatronik alanındaki tecrübelerinden yararladığımız Esetron takımı, bu alanda gelecek vadediyor."